Сухі штукатурні суміші є дуже популярним видом оздоблювальних матеріалів і широко представлені на будівельному ринку. Популярність обумовлена ідеальним співвідношенням ціни і якості, простотою приготування і застосування, а також широкою доступністю рецептур.
Розібратись під час ремонту в такому розмаїтті необізнаній людині складно. І якщо неправильно вибрати склад, то велика ймовірність, що проведені роботи будуть зведені нанівець у плані якості.
Тому перше, на що необхідно звернути увагу, основа матеріалу. Головним складником для будівельної суміші даного типу є в’яжучий компонент., зазвичай це цемент або вапно. Але в кожного матеріалу є свої переваги і недоліки. Цементна штукатурка має високу міцність і непогану вологостійкість, що важливо при експлуатації при підвищеній вологості. та інші переваги:
- витримує середні навантаження;
- при замісі довго не схоплюється, що дозволяє готувати великий обсяг розчину;
- невисока ціна;
- при добрій пластичності нескладно наноситься на стіну.
Недоліки також є:
- розчин виходить важким, тому його завдають невеликими шарами;
- довго сохне іноді до 15 днів, що затримує проведення ремонту;
Спеціалісти «KARST» виявили що при використанні більше ніж одного в’яжучого компоненту можна позбутися недоліків іншого.
За багатьма позиціями вапно перевищує цементну суміш.
Ось його переваги:
- швидко застигає – 2-3 дні;
- легкий процес нанесення;
- має антибактеріальні властивості;
- тепло- та пароізоляційні якості;
- гарні адгезійні характеристики, тому легко лягає навіть на рівну бетонну поверхню;
- тривалий час витримує високі температури.
Сухі штукатурні суміші широко використовуються в будівництві та ремонті. З їх допомогою проводиться вирівнювання підлоги і стін, поклейка плитки, усунення тріщин, сколів та інших дефектів. СБС можна штукатурити практично будь-які поверхні: цегляна кладка і глиняні стіни, бетонні основи і пінобетон, газобетон і керамзитобетон. Крім ремонтно-будівельних робіт, штукатурка може виконувати і декоративну функцію, наприклад на фасадах будинків.