Одне з найчастіших будівельно-оздоблювальних питань у наших клієнтів що планують робити ремонт самостійно – що таке шпаклівка і чим вона відрізняється від штукатурки?

Якщо не вдаватися в деталі то – шпаклівка, це «косметичний засіб» для підготовки поверхонь для подальшого декорування – фарбування або поклейки шпалер. В той час як штукатурка застосовується здебільшого для захисту основ поверхонь і виправлення великих нерівностей і дефектів (хоча буває і декоративна штукатурка , але вона не призначена для створення ідеально гладкої поверхні).

Найбільша відмінність шпаклівки від штукатурки – це менша міцність, тому нівякому разі не можна штукатурку наносити поверх шпаклівки, правило «основа завжди має бути міцнішою за покриття» в будівництві актуально буде завжди. Шпаклівка більш пластична, до неї входять дрібніші фракції заповнювачів

В нас ви можете купити цементну шпаклівку, вона набагато міцніша від інших видів. Може застосовуватися як у приміщеннях з підвищеною вологістю, так і для обробки поверхонь зовні приміщень, наприклад, фасадів та цоколів.

Також сухі будівельні суміші поділяються за призначенням: стартова, фінішна або універсальна.

Стартові (вирівнюючі) шпаклівки, іноді їх ще називають шпаклівками першого шару, призначені для вирівнювання найбільших дефектів і нерівностей, що залишилися після оштукатурювання стін і стель. Оскільки витрати таких сумішей доволі великі, то з метою зниження вартості її виробляють із застосуванням наповнювачів більших фракцій, з меншою кількістю додаткових компонентів.

Фінішні шпаклівки (другого шару) призначені для надання поверхні максимальної гладкості, частіше для подальшого фарбування або поклейки шпалер або іншого декору.

Універсальні шпаклівки  можна застосовувати як для початкового вирівнювання поверхонь, так і для створення гладкого фінішного шару.

Будівельні суміші  «KARST» всі пронумеровані і на мішках мають рекомендації по застосуванні